دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1396/09/01 8:24 AM
آخرین جزئیات دادگاه های مرتضوی،بقایی و خاوری
امروز دادگاه مرتضوی،بقایی و خاوری برگزار شد اما به غیر از دادگاه خاوری که به صورت غیابی برگزار شد، متهمان دیگر نیز در جلسه دادگاه حاضر نشدند.

به گزارش بصیرآنلاین؛ طبق اعلام قبلی قرار بود دادگاه رسیدگی به سه پرونده مهم که مدتی است رسیدگی به آنها شروع شده است برگزار شود اما در هر سه دادگاه متهمان در جلسه رسیدگی حضور نداشتند.

در مورد اول دادگاه محمود رضا خاوری مدیر عامل سابق بانک ملی درشعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی در ادامه رسیدگی به پرونده معروف سه هزار میلیاردی ومه آفرید امیر منصور برگزار شد.

خاوری در زمان رسیدگی به پرونده مه آفرید امیر منصور از کشور خارج و به دلیل داشتن تابعیت کشور کانادا در این کشور ساکن شد.

غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص دادگاه بقایی گفت: امروز دادگاه خاوری و سه متهم دیگر پرونده در دادگاه انقلاب برگزار شد.

وی افزود: پرونده خاوری به صورت غیایی رسیدگی شد اما سه متهم دیگر نیز در دادگاه حضور نداشتند و در نهایت و به تشخیص قاضی ختم رسیدگی به پرونده اعلام شد و حکم، ظرف مدت قانونی و با ادله موجود در پرونده صادر می شود.
غیبت بقایی در جلسه دادگاه

دومین دادگاه مربوط به حمید بقایی معاون اجرایی دولت قبل بود.

پرونده بقایی در شعبه 1057دادگاه کیفری 2استان تهران به ریاست قاضی حیدری رسیدگی می شود اما بقایی به مانند جلسه قبل در دادگاه حاضر نشد.

اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران در خصوص غیبت  بقایی در دادگاه گفت: بقایی در دادگاه حاضر نشد اما لایحه دفاعیات خود را به دادگاه ارسال کرد و در ذیل این لایحه وکلای خود ر اهم عزل کرده است.

وی افزود: قاضی ختم رسیدگی به پرونده بقایی را اعلام کرد و حکم این پرونده ظرف مدت قانونی صادر می شود.

سومین دادگاهی که امروز قرار بود برگزار شود دادگاه سعید مرتضوی مدیر عامل سابق تامین اجتماعی بود.

مرتضوی دو پرونده در دادگاه تجدید نظر دارد امامرتضوی هم به مانند بقایی در دوجلسه اخیر دادگاه خود حاضر نشده است.

اسماعیلی در خصوص دادگاه مرتضوی گفت: سعید مرتضوی برای  حضورنداشتن در دادگاه گواهی پزشکی ارسال کرده است.
مرتضوی:گواهی پزشک را به دادگاه ارسال کرده ام

سعید مرتضوی در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛در توضیح  حضورنداشتن خود در دو جلسه اخیر دادگاه اظهار کرد:در رابطه با شکایت جدید عبد الحسین روح الامینی که وکلای وی امروز در شعبه 22دادگاه تجدید نظر استان تهران حاضر شده بودند هیچ گونه ابلاغی به بنده و یا وکیلم نشده بود.

وی افزود:ضمن اینکه بنده به دلیل ناراحتی دیسک کمر در استراحت مطلق به سر می برم در رابطه با ادامه رسیدکی به این پرونده اعتراض دارم که دلایل خود را به صورت کامل به رئیس کل دادگستری استان تهران ارسال کرده ام و منتظر پاسخ هستم.

مرتضوی گفت: اول اینکه در مورد شکایت خانواده روح الامینی یک بار برای بنده حکم برائت و قرار منع تعقیب قطعی صادر شده است و لذا رسیدگی مجدد به آن بعد از 8سال غیر قانونی و خلاف آیین دادرسی کیفری است.

وی گفت: دوم اینکه بنده به دلیل دیسک کمر و گواهی پزشک متخصص در استراحت مطلق به سر می برم و مدارک آن را هم به دادگاه ارسال کرده ام به همین دلیل تشکیل دادگاه در این مدت مغایر مقررات قانونی است.


انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.