شنبه 30 دي 1396 - Saturday, January 20, 2018
سرباز ولایت و سردار ملتقرائت‌های مختلف از دین ممنوع/ تاریخ باب‌ها و مارتین‌لوترها را هم نظاره کرد/ خدشه به پیش‌فرض‌های قطعی و مسلم خلاف آیین مسلمانی است/ رییس جمهور یک شخصیت اجرایی است نه تئوری‌پردازبزرگترین تفریح ترامپ چیست؟فرار محمدرضا پهلوی به روایت تصویرحکم جواب دادن سلام در نمازنماز باران چگونه است؟پشت پرده انتشار نامه‌‌ پرداخت سکه به بسیجیان در کانال‌های ضد انقلابافزایش نظامیان آمریکایی در منطقه با سناریوی نخ‌نما شده معمای امنیتچرا ترامپ در رستوران‌های عمومی غذا می‌خورد؟!فساد اخلاقی ربع پهلوی و خیانت به برادرشآیا خروج آمریکا از برجام به اقتصاد ایران ضربه می‌زند؟جانبازی که با چشم‌هایش حرف می‌زند20 باشگاه ثروتمند فوتبال جهانخیابان‌های تل‌آویو موقع سخنرانی چه کسی خلوت می‌شود؟ایران بزرگترین عامل خطر و تهدید در منطقه استتصویر روزنامه‌های ورزشی امروزبا اتوبان پرحادثه فضای مجازی چه باید کرد؟صفحه نخست روزنامه‌های امروز۴ کشته در حملات بوکو حرام در کامروننمایندگان مجلس: پیام‌رسان‌های داخلی را جایگزین پیام‌رسان‌های خارجی کنید
تاریخ :1396/08/22 8:10 AM
استعفای من به نفع لبنان بود/ پادشاه عربستان مرا مانند پسر خودش می‌داند!
نخست‌وزیر مستعفی لبنان در اولین مصاحبه خود پس از استعفا، ادعاهای مقامات سعودی را علیه ایران و حزب الله تکرار کرد....
نخست‌وزیر مستعفی لبنان در اولین مصاحبه خود پس از استعفا، ادعاهای مقامات سعودی را علیه ایران و حزب الله تکرار کرد.

به گزارش بصیرآنلاین، سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان، برای نخستین‌بار پس از کناره‌گیری از سمتش با شبکه تلویزیونی المستقبل گفتگو کرد.

سعد حریری در این مصاحبه مدعی شد: استعفای من کاری درست و به نفع لبنان بود و به هیچ وجه از آن عقب‌نشینی نخواهم کرد. نخست‌وزیر مستعفی لبنان با طرح ادعاهای بی‌اساس علیه جنبش مقاومت این کشور، گفت: من ضد حزب‌الله به عنوان یک حزب سیاسی نیستم؛ اما حزب‌الله نباید عامل تخریب لبنان باشد.

حریری افزود: اطلاعات بدست آمده سبب شد من برای نجات کشور تصمیم به استعفا بگیرم. گروهی در لبنان هستند که برای هدف قرار دادن ثبات در کشورهای حوزه خلیج ( فارس) فعالیت می کنند!

نخست‌وزیر مستعفی لبنان که عملاً در ریاض زندانی شده است، در ادامه مدعی شد: زبان بیانیه استعفایم را خودم انتخاب کردم تا خطری را که در آن هستیم، برای مردم لبنان بیان کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بزودی به لبنان باز خواهم گشت و اقدامات امنیتی را برای حمایت از خود اتخاذ خواهم کرد. تهدید علیه جان من همچنان پابرجاست!

حریری در ادامه افزود: اجازه نخواهم داد لبنان میدان جنگ منطقه ای شود. وی همچنین گفت: به نفع ما به عنوان مردم لبنان نیست که تحریم های کشورهای عربی نیز به ما اضافه شود.

سعد حریری همچنین مدعی شد: ما خواهان روابط خوب با ایران هستیم؛ اما ایران باید از مداخلاتش دست بردارد! ما مخالف آن هستیم که ایران ما را به محوری علیه کشورهای عربی تبدیل کند.

وی در ادامه همسو با مواضع مقامات سعودی مدعی شد ایران در امور کشورهای عربی دخالت می‌کند! نخست‌وزیر لبنان همچنین، در اظهاراتی مضحک گفت: ملک سلمان (پادشاه عربستان سعودی) و ولیعهد (محمد بن سلمان) به دنبال ثبات لبنان و دموکراسی هستند و عربستان، لبنان را منبعی برای ثبات می بیند. وی همچنین افزود: ملک سلمان من را مانند پسر خودش می داند و ولیعهد عربستان نیز برای من قابل احترام است.

نخست‌وزیر مستعفی لبنان در ادامه مدعی شد: من نامه استعفایم را نوشتم تا شوکی مثبت برای نشان دادن وخامت اوضاع ایجاد کنم. وی افزود: حق قانونی رئیس جمهور است که استعفایم را تقدیم وی کنم. من رابطه ای خوب با رئیس جمهور میشل عون دارم و هنگامی که بازگردم گفتگویی طولانی با وی برای حل مشکلات خواهم داشت.

سعد حریری در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد: «عربستان در امور لبنان مداخله نمی‌کند و ریاض در جریان جنگ سال 2006 میلادی، بیشترین کمک را به بیروت کرد. عربستان همواره خواهان منافع لبنان است!»

وی همچنین مدعی شد:  از زمان ورودم به عربستان، در خانه ام هستم و در مکان دیگری نبوده ام. حریری در ادامه ادعاهایش گفت: من در عربستان آزادانه حرکت می‌کنم و می‌توانم در هر زمانی به هر کجا که می‌خواهم سفر کنم!

نخست‌وزیر مستعفی لبنان همچنین مدعی شد: بی‌طرفی لبنان در درگیری‌های منطقه از سوی حزب الله مورد احترام قرار نگرفت.

حریری درباره بازداشت‌های گسترده اخیر در عربستان سعودی، گفت:  بازداشت ها، مسأله داخلی عربستان به شمار می رود. وی افزود: به روابط من با ولیعهد عربستان -محمد بن سلمان- حسادت می کنند. تمامی دیدارهای من با وی دوستانه بوده و او مرا به مانند برادر خود به حساب می آورد!

نخست‌وزیر مستعفی لبنان همچنین افزود: تا دو سه روز آینده به لبنان باز خواهم گشت. وی همچنین مدعی شد: «از همه لبنانی ها می خواهم اقدام مرا درک کنند. هنگامی که بازگشتم به طور مفصل تر صحبت خواهیم کرد. همه ما باید برای منفعت لبنان کار کنیم!» وی افزود: همزمانی استعفای من و بازداشت‌ها در عربستان، تصادفی بود!

حریری در بخشی از سخنانش اذعان کرد نحوه استعفایش درست نبوده است.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.