سه شنبه 20 آذر 1397 - Tuesday, December 11, 2018
تاریخ :1396/08/21 8:00 AM
اولین استارتاپی که از ایران صادر شد
به گزارش شرکت «آسانبار»،  یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال درحالی از 20 آبان‌ در مصلای تهران آغاز به کار کرد که این شرکت نیز در قسمت استارتاپها حضور دارد و برای اولین بار نسخه صادراتی خود را به نام فریت گرام رونمایی کرده است.

محمد حسینی، مدیرعامل مجموعه آسان بار در این رابطه این گونه عنوان کرد:شرکت فرتاک رایانه با بازخورد خوبی که از مشتریان آسان بارطی مدت زمان کوتاهی دریافت کرده و با بررسی‌های فراوانی که در آمریکای شمالی انجام شده است، تصمیم به صادرات این محصول به این منطقه گرفته‌ و این اتفاق برای اولین بار است که در ایران رخ می‌دهد.

استارتاپ‌هایی که در ایران فعال هستند معمولاً از کانسپت‌های تکراری و تقلیدی کشورهای پیشرفته استفاده می‌کنند.ایده «آسان بار» به قدری جدید و نو است که در این کشورها هم هنوز عملیاتی نشده و این اتفاق برای اولین بار به نام freightgram توسط این شرکت انجام شده و برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی شده است. مقدمات راه‌اندازی فریت گرام در کشور کانادا انجام شده و دفتر کار مناسبی به این امر اختصاص داده شده و مراحل ثبت قانونی آن در این کشور در حال انجام است.

حسینی، اضافه کرد «آسان‌بار» یک برند ثبت شده از شرکت فرتاک رایانه است که به‌عنوان یک استارتاپ و بازارگاه الکترونیکی حمل‌و‌نقل بار فعالیت می‌کند و در فاز اول، حمل‌و‌نقل بار بین شهری را مدنظر قرار داده است.

«آسان بار» از 26 آذر سال 1395 مصادف با روز ملی حمل‌و‌نقل، فعالیت خود را شروع کرده و اولین محصولmvp خود را در بستر تلگرام به صورت یک ربات و کانال تلگرامی در اسفندماه همان سال به بازار عرضه کرد.

این محصول به صورت کاملاً رایگان به شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان سرویس می‌دهد؛ به شکلی که با دکمه‌های طراحی شده در ربات، شرکت‌ها به‌راحتی می‌توانند بارهای خود را ثبت کنند و سپس بار تعریف شده پس از تأیید واحد پشتیبانی به کانال «آسان بار» ارسال می‌شود و راننده‌ها با عضویت در این کانال می‌توانند به تمام بارها دسترسی پیدا کنند. تاکنون این محصول mvp توانسته در بین مخاطبان محبوبیت بسیارخوبی کسب کند تا جایی که در حال حاضر 9000 راننده پایه یک و تعداد 500 شرکت حمل و نقل از آسان بار استفاده می کنند و هم اکنون تعداد اعلام بار روزانه به رکورد 600 رسیده‌ است. اپلیکیشن مخصوص راننده‌ها در کافه بازار وgoogle play آماده دانلود است و با امکانات خوبی به صورت مناقصه‌ای بارها را به راننده‌ها اختصاص می‌دهد.

لازم به ذکر است که اپلیکیشنiOS و وب اپلیکیشن «آسان بار» هم در مراحل نهایی توسعه قرار دارد و به زودی برای ارائه خدمات بهتر عرضه می‌شود.

یکی از کارهای بسیار مهمی که آسان بار انجام داده این‌است که توانسته ارتباط بسیار خوبی بین ربات تلگرامی و اپلیکیشن راننده‌ها برقرار کند و می‌تواند مناقصه را بین کاربر در ربات تلگرام و اپلیکیشن برقرار کند این اتفاق برای اولین بار در ایران رخ داده است.

حسینی مژده داد که در جشن یک سالگی آسان بار مورخ 26 آذر ماه در نمایشگاه حمل و نقل شاهد رونمایی امکانات جدیدی خواهید بود.

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.