دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1396/06/22 9:20 AM
خطر جدی که زنان خانه دار را تهدید می کند
محققان با مطالعه روی گروهی از پرستاران، هشدار داده‌اند که هفته‌ای یک بار استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن انسدادی ریه را تا ۳۲ درصد افزایش می‌دهد.

به گزارش بصیرآنلاین، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که استفاده مداوم از سفیدکننده‌ها و سایر مواد ضدعفونی‌کننده با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مهلک ریوی در ارتباط است. این محققان پس از بررسی‌هایی که بتازگی روی بیش از ۵۵ هزار پرستار انجام داده‌اند، هشدار داده‌اند که استفاده مداوم از مواد سفیدکننده و ضدعفونی‌کننده خطر بروز بیماری مزمن انسداد ریوی را تا حد قابل توجهی بالا می‌برد.

 به نقل از گاردین، مطالعات ۳۰ ساله دانشگاه هاروارد و مؤسسه ملی بهداشت و مطالعات پزکشی فرانسه حاکی از آن است افرادی که تنها یک بار در هفته از محصولات بهداشتی ضدعفونی و سفیدکننده استفاده می‌کنند تا ۳۲ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های ریوی قرار می‌گیرند.

تنها ۱/۲ میلیون نفر در انگلیس به بیماری مزمن انسداد ریوی مبتلا هستند. این بیماری، مجموعه‌ای از بیماری‌هایی چون آمفیزم و برونشیت مزمن را دربرمی‌گیرد که به دلیل باریک شدن راه‌های هوایی، ورود و خروج و به طور کلی تبادل هوا از طریق ریه‌ها را سخت می‌کند و سالانه نیز قریب ۲۵ هزار نفر در این کشور بر اثر بیماری مزمن انسداد ریوی جان خود را از دست می‌دهند که سومین آمار بالا در اروپا را تشکیل می‌دهد.

محققان پیش از این، ارتباط بین استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها و خطر بروز مشکلات تنفسی از قبیل آسم را هشدار داده بودند. با وجود این، تحقیقات جدید برای اولین بار ارتباط میان ترکیبات شیمیایی موجود در ضدعفونی‌ و سفیدکننده‌ها و بیماری‌های مزمن انسداد ریوی را نشان داده است. عوارض ناشی از قرار گرفتن در معرض این قبیل مواد شیمیایی روی این نوع بیماری‌ها کم‌تر مورد توجه قرار گرفته است.

در آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شد پرستارانی که به طور مداوم از محصولات ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنند ۲۲ درصد در معرض ابتلا به بیماری‌های مزمن انسداد ریوی قرار دارند. طبق مطالعات، ۳۷ درصد پرستاران به طور هفتگی و منظم از ضدعفونی‌کننده‌ها برای تمیز کردن سطوح استفاده می‌کنند.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.