دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1396/06/20 7:46 AM
برگزاری مانور امداد و نجات در راه آهن شمال
با برگزاری مانور امداد به قطار دچار آتش سوزی در بلاک سرخ آباد – ورسک، آمادگی کارکنان راه آهن شمال و همکاری دیگر دستگاه¬های امداد رسان مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن شمال در این مانور که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، معاون  سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: در این مانور اداره کل راه آهن شمال این احتمال را  مورد ارزیابی قرار داده  که اگر قطار مسافری در حین حرکت در مناطق صعب العبور که دسترسی به جاده مشکل است دچار  آتش سوزی شود، چگونه و چه اقداماتی باید صورت گیرد تا در کوتاهترین زمان ممکن از بروز صدمات جانی و مالی جلوگیری شده و یا این خسارت ها به حداقل ممکن برسد.

دکتر یونسی با ارزشمند خواندن این نوع مانورها برای دستگاههای خدمات رسان، بیان داشت: با برگزاری این مانورها دستگاههای همسو در امداد و نجات و خدمات رسانی به حادثه دیدگان در یک محیط و واقعیت شبیه سازی شده قرار می گیرند و این کار باعث می شود تا در مواجهه با موقعیت های واقعی از آمادگی بالایی برخوردار باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران خاطر نشان کرد:کلیه دستگاههای اجرایی می بایست از این قبیل مانورها را در دستور کار خود داشته باشند تا در زمان حوادث احتمالی آمادگی لازم برای حفظ جان و مال  مردم عزیزمان را داشته باشیم.

 همچنین مدیر کل راه آهن شمال در ارتباط با برگزاری این مانور گفت: از این دسته مانورها در راه آهن شمال در چند مورد انجام شده ولی این مانور بصورت گسترده تر و  پیش بینی شده تا در حین رخداد حوادث واقعی از پیش آمادگی کارکنان و سازمانهای  امداد رسان به مسافرین را مورد ارزیابی قرار دهیم.

یوسف گران پاشا اذعان داشت: خوشبختانه  در این مانور تمام دستگاههای خدمات رسان همچون: آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، بسیج، فرمانداری سوادکوه، شهرداری پل¬سفید و دیگر دستگاههایی که دخیل امداد رسانی بودند عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دادند.

وی ادامه داد: ما در این مانور سعی کردیم تا سوانح راه آهن را آنطور که هست به دستگاههای دیگر شناسانده و از موقعیت های صعب العبور جغرافیایی برای دسترسی به راه آهن آگاه شویم.

در این مانور نقاط قوت و نقاط ضعف وجود داشت که انشا الله پس از بازبینی سعی در برطرف نمودن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خواهیم کرد تا دستگاههای اجرایی خاصه ادارات تابعه راه آهن  همیشه در آمادگی کامل باشند.

مدیر کل راه آهن شمال از تمام دستگاههای  اداری، اجرایی و خدمات رسان که در این مانور مشارکت داشتند تشکر کرد و آرزو کرد تا هیچ گاه شاهد بروز سوانح تلخ برای مردم عزیزمان نباشیم.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.