جمعه 4 اسفند 1396 - Friday, February 23, 2018
تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساریوقتش نرسیده که یک مقام مسئول شجاعانه استعفا بدهدسفر عاشقانه به مسندگاه عشقحدیث پیامبر اکرم (ص) درباره حضرت زهرا(س)١١ ماده غذایی خطرناک و مرگ آورفضاسازی جدید آمریکا برای لغو قرارداد بوئینگ با ایرانبررسی دلایل احتمالی سقوط هواپیمای آسمانآخرین جزئیات از پرداخت مطالبات فرهنگیانجزئیاتی از پیراهن‌های تیم ملی فوتبال ایرانخیابان پاسداران پس از اغتشاشات دراویشواکنش کاربران به اغتشاشات شب گذشته دراویشبرنامه موشکی ایران دفاعی و بازدارنده است/ ادعای ارسال موشک به یمن کذب استماهی گرفتن «رسانه های عربی» از آب گل آلود «آشوبگری دراويش»55 میلیون ایرانی یارانه دریافت می‌کنندرهبر انقلاب درگذشت فرزند احمد توکلی را تسلیت گفتندگلگون کفن های دفاع مقدس در خاک وطن آرام گرفتند+تصاویرروایت متقلبانه رسانه‌های ضد انقلاب از ماجرای علی کریمیماجرای تجاوز قطب فرقه نعمت الهیتصویر روزنامه‌های ورزشی امروزصفحه نخست روزنامه‌های امروز
تاریخ :1396/03/27 8:14 AM
چگونه هوش مصنوعی شهرها را تغییر خواهد داد؟
سامانه جامع صنعت ساختمان، هوش مصنوعی دیگر به داستان‌های علمی‌تخیلی محدود نمی‌شود، بلکه به واقعیت زندگی ما تبدیل شده است و در حال حاضر نقشی در تغییر شرکت‌های بزرگ بازی می‌کند، اما به موازات اینکه فن‌آوری رشد می‌کند، هوش مصنوعی می‌تواند به طور اساسی راهی را برای ارائه خدمات شهری و تعیین سیاست‌های شهری برای شهرها ارائه دهد.

سه کارشناس در هفته شهرهوشمند سیلیکون ولی، دیدگاه خود را از آنچه هوش مصنوعی می‌تواند برای شهرها انجام دهد ارائه دادند. این چشم انداز‌ها الهام بخش هستند  و اگر وارد زندگی شهری شوند، شهرهای فردا یک ابزار جدید برای ساده‌تر کردن زندگی شهروندان در اختیار خواهند داشت و از عواقب ناخواسته تصمیم‌گیری سیاست‌ها جلوگیری خواهند کرد. در ادامه بخوانید که آینده با حضور هوش مصنوعی چگونه خواهد بود:

 

1-  جلوگیری از عواقب ناخواسته سیاست‌ها

 تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده در زمینه شهری معمولا با یک نیت خوب شروع می‌شوند اما در نهایت به آسیب زدن به ساکنانی که قرار بود به آنها کمک شود منجر می‌شوند. به طور مثال به سناریوی زیر دقت کنید:

شما قصد دارید به یک محله فقیر نشین برای بهبود کیفیت زندگی افرادی که تحت خدمت رسانی شما هستند، کمک کنید. بنابراین یک تکنولوژی جدید را برای پیاده‌سازی به آن محل می‌آورید. این کار باعث جذاب‌تر شدن آن محل، آمدن ساکنان جدید و رفت و آمد‌های بیشتر و بالا رفتن اجاره و ارزش املاک می‌شود. نتیجه این است که افرادی که شما می‌خواستید به آن‌ها کمک کنید دیگر توانایی مالی زندگی در آنجا را نخواهند داشت.

تد لر (Ted Lehr) سرپرست داده‌ها و اطلاعات در شهر اوستین (Austin) مرکز تگزاس پیش بینی می‌کند: «زمانی خواهد آمد که هوش مصنوعی مدل‌های هوشمندی را ارئه می‌دهد و به تصمیم‌سازان این امکان را می‌دهد که تمامی تاثیراتی که تصمیم‌هایشان ممکن است به دنبال داشته باشند را ببینند. حتی تاثیراتی که در حال حاضر از آن‌ها باخبر نیستند.»

تد لر می‌گوید: «همانطور که هیچ پدر و مادری نباید هر چیزی که فرزندانشان در هر زمانی می‌خواهند را فراهم کنند، شهرها هم باید همین کار را با شهروندان خود انجام دهند. زیرا ما می‌توانیم با کمک هوش مصنوعی طرح‌های شهری را که مخاطره آمیز هستند را شناسایی کنیم. تد لر در ادامه به  ایجاد جاده‌های امن تر اشاره کرد و گفت:  «همیشه پیش فرض برنامه‌ریزان ترافیک این بوده است که افرادی که از پیاده‌رو استفاده می‌کنند نباید برای مسیریابی در مسیرها سرگردان باشند، حتی گوشی‌های هوشمند نیز تخمین امن و دقیقی نمیدهند. ولی روزی فرا خواهد رسید که هوش مصنوعی راهکارهای بهتری ارائه خواهد داد.»

 

2-  پیش بینی نیازهای شهروندان

صنعتی که هوش مصنوعی در شرف وارد شدن به آن است، مراکز پاسخگویی تماس و گفتگو است. کامپیوترها هر روز برای درک بهتر یک گفتگو در حال پیشرفت هستند حتی اگر صدای شخص بم بوده و یا لهجه داشته باشد. شرکت‌ها به شدت به فن آوری‌هایی که به کاهش هزینه‌هایشان کمک می‌کند علاقه نشان می‌دهند در واقع پیش بینی می‌شود تا سال 2020 مراکز پاسخگویی تماس‌ها تا حد زیادی خودکار خواهند شد. اما شهرها هم می‌توانند پلتفرمی‌برای فن آوری‌ها به منظور خدمت بهتر به مردم باشند. برخی اوقات مردم درخواست‌هایی دارند که مربوط به بخش‌های مختلف شهری است مانند گرفتن مجوزساخت و ساز، باز کردن یک رستوران و موارد دیگر. میشل رادنیکی (Michelle Rudnicki) معاون IBM در مورد راه حل‌های صنعتی می‌گوید: «هوش مصنوعی می‌تواند راه را برای منسجم کردن همه بخش‌های شهر هموار کند و این راه می‌تواند مراکز تماس پیشرفته باشند که تمام آنچه که یک فرد در حال تلاش برای انجام آن است را درک کرده و او را به  تمامی نقاطی که می‌توانند به او کمک کنند یا با کار او مرتبط باشند وصل کند و این کار ناامیدی را از بین برده و هدررفت زمان را کمتر می‌کند.»  

 

3- بهبود رویکرد خدمات آنلاین

برنامه‌ریزی یک سفر بسیار آسان‌تر از قبل شده است در هر شهر بزرگی شما می‌توانید شرایط ترافیک مسیر خود را ببینید و مسیری را که شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد می‌رساند را انتخاب کنید. چیتان گوپتا (Chetan Gupta)  مدیرارشد داده، در این باره می‌گوید: «این خدمات با کمک هوش مصنوعی می‌تواند خیلی دقیق تر باشد.» گوپتا می‌گوید: «موضوع این است که خدمات امروز که در سنسورهای راهنمایی و رانندگی شاهد هستیم صحیح هستند. اما چیزی که با کمک هوش مصنوعی میسر می‌شود این است که هوش مصنوعی پیش بینی بسیار دقیق تری در مورد برنامه‌های ورزشی و کنسرت‌ها و اینکه شما چه زمانی باید حرکت کرده یا با چه روشی سریعتر به این برنامه‌ها خواهید رسید را ارائه می‌دهد.»

علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند سودمندی اطلاعات سنسورها را بیشتر کرده و با نمایش‌های ویدئویی دیجیتال به مدیران حمل و نقل اجازه می‌دهد منتظر ماندن مردم در صف برای اتوبوس یا مترو را بهتر درک کنند.

 

4- اولویت قرار دادن انسان‌ها

 هوش مصنوعی به گونه‌ای در فیلم‌ها نمایش داده می‌شود که کمی مردم را می‌ترساند. اما در خصوص هوش مصنوعی، اینگونه نیست که کامپیوترها تمام دنیا را تسخیر کنند. هوش مصنوعی اجازه می‌دهد  تا تجزیه و تحلیل داده‌ها و راه‌های این نوع تجزیه و تحلیل‌ها هوشمندتر انجام شود. هوش مصنوعی ارزشی است که به بهتر کردن زندگی مردم منجر می‌شود. رادنیکی می‌گوید: «به کامپیوترها اجازه دهید که کارهای سنگین را انجام دهند اما حتما انسان‌ها را جهت تفسیر داده‌ها و استفاده از نتایج درگیر کنید.»

او می‌گوید: « شما باید یک انسان را وارد این مساله کنید تا مسئولیت پذیری آن فرایند بیشتر شود. برای گرفتن نتایج تحلیل دقیق تر حتما از یک کامپیوتر (هوش مصنوعی) استفاده کنید ولی نتیجه نهایی را جهت افزودن دلائل و ارزش‌های بشری را، از یک انسان بخواهید.

 

علاقه‌مندان برای مطالعه مقالات بیشتر در زمینه شهر هوشمند می‌توانند به بخش مرتبط در سایت کارگشا به آدرس https://kargosha.com مراجعه کنند.

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.