سه شنبه 21 آذر 1396 - Tuesday, December 12, 2017
قدردانی علیرضا کریمی از مقام معظم رهبرینیروهای مسلح چه سهمی در بودجه سال 97 دارند؟متن کامل لایحه بودجه ۹۷احتمال شروع نام‌نویسی از جاماندگان یارانهعواملی که سلامت چشم‌ها را به خطر می‌اندازدآخرین فرصت شرکت در تکمیل ظرفیت کنکورسخنرانی آتشین اردوغان در انتقاد از رژیم صهیونیستیمهلت 48 ساعته دیوان عدالت به شرکت گاز برای حذف آبونمانلاغری سریع و آسان با چند ترفند سادهاصلاح آیین نامه تسهیلات خرید و ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدامجوز فروش ۳ استقلالی را صادر شدثروت آیت‌الله بهجت! +فیلماطلاعیه وزارت اطلاعات در مورد انتشار یک عکس در فضای مجازیقدس پایتخت جاودان اسرائیل است/ ترامپ از مواضعش عقب نشینی نمی‌کندتصویر روزنامه‌های ورزشی امروزحقوق کارکنان شاغل و بازنشستگان 10 درصد افزایش می‌یابدصفحه نخست روزنامه‌های امروزبه تعویق افتادن دادگاه جاسوس انگلیس در ایرانتوضیحات دادستان تهران در مورد بدهی 8 هزار میلیاردی 31 نفر به بانک سرمایهرهبری معظم: عزت‌آفرینی کردید و برای یک هدف بزرگ از حق خود گذشتید
تاریخ :1396/03/13 8:41 AM
امام روح الله، الگویی برای همه نسل‌ها
بازهم خردادی دیگر از راه رسید که نیمه آن یادآور قیام و رحلت بزرگمرد همیشه جاودانه تاریخ امام روح الله خمینی ((قدس  الله نفسه زکیه )) است.

آری سخن از امام روح الله خمینی است. مردی که در دوران جهل و تاریکی و خفقان طاغوت علم مبارزه با کفر و بیداد و ظلم و بی عدالتی را بر افراشت و با نیروی عظیم ایمان به ذات لایزال خداوند متعال و حمایت همه جانبه مردم محروم و مستضعف ایران بعد از سالها مبارزه نظام مقدس جمهوری اسلامی را پایه ریزی نمود.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران به زعامت امام روح الله آنچنان بر ابرقدرتهای غرب و شرق زمان گران آمد که انواع و اقسام توطئه ها را بر نظام نوپای ایران اسلامی گسیل داشتند. اما ایران اسلامی به رهبری امام روح الله بر تمام این توطئه ها که هر کدام از این ها می توانست یک ملت را از پای در بیاورد ایستادگی کرد توطئه هایی از قبیل حمایت از گروهک های تجزیه طلب ، ترور وسیع شخصیت های درجه یک نظام اسلامی ، حملات تروریستی کور منافقین ، حادثه صحرای طبس و نهایتاً تحمیلی جنگ 8 ساله که همگی نقش بر آب شد و آنچه در حال حاضر در جهان می درخشد نظام مقدس جمهوری اسلامی است که به کوری دشمنان آن بیش از پیش به توانمندی و بالندگی رسیده است.

بسیاری از کارشناسان امام روح الله خمینی را پدیده قرن بیستم و حتی پدیده تمامی قرن ها بعد از پیامبران و امامان قلمداد می کنند اما به راستی امام روح الله با بهره گیری از کدام مکتب توانست آنچنان جهانیان را مبهوت نمایند؟

در پاسخ به این سوال اساسی باید گفت امام روح الله قیام تاریخی خود را از 15 خرداد  سال 1342 و با جمله معروف من احساس خطر می کنم آغاز کرد و علیرغم آنکه همه این عبد صالح خدا را از مبارزه با رژیم طاغوت شاهنشاهی برحذر می داشتند  اما آن روح خدا یک تنه درمقابل ظلم و بیداد و تعرض به مقدسات اسلامی ایستاد و در این راه تمامی سختیهای آن را با جان و دل خرید تا اینکه انقلاب اسلامی ایران در میان بهت و شگفتی جهانیان به پیروزی رسید و این امر در حالی بود که امام روح الله با تکیه بر نیروی ایمان به خدا و اعتقاد راستین به وعده های الهی و وحدت کلمه و حمایت های مردم مسلمان ایران توانست به این پیروزی عظیم بعد از سالها تحمل درد و رنج و تقدیم هزاران شهید و مجروح دست یابد.

امام روح الله با سیره عملی خود چه در مبارزه و چه بعد از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و چه در دوران هشت سال دفاع مقدس به راستی شگفتی آفرید و همه را مجذوب خود ساخت و بر دلها حکومت کرد چرا که او خود را بنده خدا می دانست و به این نکته اعتقاد راسخ داشت که قیام در راه خدا در هر صورت پیروز است و در آن شکی نیست.

برای نسلهای امروز و همه نسلهای در همه تاریخ به راستی امام روح الله یک الگوی اصیل و فراموش نشدنی است هرچند امام روح الله در 14 خرداد سال 1368 از میان پرکشید و به ملکوت اعلی پیوست اما راه وسیره او همچنان باقی است و وصیتنامه سیاسی الهی آن معمار کبیر انقلاب اسلامی همواره چراغ راه ارادتمندان آن روح جاوید خداوند است و بعد از گذشت حدود سی سال از رحلت جانگداز آن حکیم فرزانه همچنان داغ فراقش در دلهای دوستداران و ارادتمندانش تازه است.

رحمان امامي
كارشناس ارشد و مدرس دانشگاه

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2017 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.