دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1395/10/21 7:54 PM
دکتر ابراهیمی: مردان تاریخ ساز، زنده هستند/ ضرورت وحدت و همدلی برای حفظ منافع ملی
اکنون که به تعبیر مقام معظم رهبری این مبارز کهنسال در محضر محاسبه الهی با پرونده ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد در این شرایط حساس از تاریخ کشورمان باید با وحدت و یکپارچگی و همدلی و حفظ منافع ملی....
در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر هادی ابراهیمی پیام تسلیتی را منتشر کردند.

به گزارش بصیرآنلاین، متن پیام دکتر ابراهیمی به شرح ذیل است:

یاران امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری یکی پس از دیگری در طی این سال ها از جمع ما رفتند و روح بلندشان در جوار رحمت الهی آرام گرفت. اما نام و یاد و خاطره آنها باقی است .
مهدوی کنی ها، واعظ طبسی ها، خزعلی ها، موسوی اردبیلی ها، محمدی گیلانی ها و هاشمی رفسنجانی ها و .... مردان بزرگی که هم در برابر حسنات دنیا آزمایش شدند و هم در برابر سیئات آن، و این آزمایش الهی میزان استقامت این پیشگامان و مبارزان را در سختی ها و خوشی های دوران مبارزه و بعد از آن مشخص کرد، حیات طیبه ای که در پرتو اسلام ناب و مکتب تاریخی انقلاب اسلامی قدرت تشخیص حق و باطل را به آنها داد تا در این حیات طیبه به عزت و عظمتی دسترسی پیدا کنند که وصف شدنی نیست و به مثابه شهید مظلوم دکتر بهشتی یک ملت بودند.
یُثَبِتَّ الله الذینَ آمَنوا بالقُولَ الثابِت فی الحیوه الدُنیا و فی الاخِره
پایداری در راه حق آنان را در زندگی دنیا و آخرت از لغزش و انحراف حفظ کرد و در مسیر سعادت قرار داد و این وعده الهی است که مومنان پایدار را همیشه و همه جا در دنیا و آخرت از انحراف حفظ می کند.
آنان را می توان راست قامتان تاریخ نامید که از گردنه های سخت و صعب گذشته اند و در کنار امام و رهبری احساس وظیفه و مسئولیت کردند و بیشتر اهل عمل بودند تا حرف و سخن، تا جایی که سینه پررنجشان صندوقچه تجارب گران سنگی از سختی ها و مشکلات بود و زبانشان گویای حل مسائل.
آنچه که در قاب تصویر تلویزیون از حضور انبوه و پرشور مردم قدرشناس و اخلاق گرا در تشیع پیکر عالم مبارز مرحوم آیت ا... هاشمی دیدم، فضایی آکنده از حزن و اندوه در دانشگاه تهران و خیابان اطراف آن تا مرقد مطهر امام راحل بود و آن تداعی گر پیامی بزرگ برای رسانه های بیگانه و شبکه های خبری وابسته به آنها، همان آنهایی که چشم دیدن این ملت را نداشته و ندارند و در پی القای حاکمیت دوگانه در کشور بودند، اما با این همبستگی ملی مردم که برگرفته از مفاهیم بلند معرفتی و اخلاقی که در عشق به رهبری، آرمانها، وطن و شهدای عزیز بود، ناکام ماند.
آنچه که امروز در قاب تصویر سیمای جمهوری اسلامی ایران دیدم یک چیز را در دنیای سیاست تئوریزه می کرد و آن قدرت همبستگی ملی بود که باید به شکرانه آن خداوند متعال را شاکر بود.
وقتی که به گاهشمار زندگی آیت ا... هاشمی رفسنجانی نگاه می کنم و حیات سیاسی، فرهنگی، علمی، اقتصادی، اجتماعی و مبارزاتی ایشان را مرور می کنم، مشحون از مجاهدت و تلاش است. او که به تعبیر مقام معظم رهبری تکیه گاه مطمئنی برای همه بوده از دهه 1340 با مکتب تاریخ ساز امام راحل ارتباط برقرار کرد و هفت بار در دوران مبارزاتش علیه رژیم ستم شاهی زندانی شد و 4 سال تمام زیر شکنجه های ساواک آه سرد را بر دلشان نشاند و هیچ وقت در این مبارزه اظهار تقیه نکرد و در کنار همرزمان خود در حمایت از نهضت تاریخی امام راحل از هیچ مجاهدتی فروگذاری نکرد.
او همواره در کنار مراد دیرینش حضرت امام (ره) بود و یک هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به همراه شماری از برجسته ترین شخصیت های علمی، مذهبی و سیاسی کشور حزب جمهوری اسلامی را تاسیس کرد. در سال 1359 با تشکیل نخستین دوره مجلس شورای اسلامی به ریاست این مجلس رسید و در دوره دوم مجلس و دو سال ابتدایی مجلس سوم ریاست آن را بر عهده داشت.
آیت ا... هاشمی رفسنجانی در همه ادوار اول تا پنجم مجلس خبرگان از زمان تاسیس در سال 1361 حضور داشت و در سال 1386 نیز پس از درگذشت آیت ا... مشکینی ریاست مجلس خبرگان را بر عهده گرفت و در انتخابات سال های 1368 و 1374 نیز دوبار به ریاست جمهوری رسید.
پیام تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه مردان تاریخ زنده هستند باید این روزها دوباره مرور کرد که فرمود: مرحوم مدرس که به امر رضاخان ترور شد از بیمارستان پیام داد: «به رضاخان بگوئید من زنده هستم» مدرس حال هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده هستند.
بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است. آمریکا و دیگر ابرقدرت ها بدانند ملت ما زنده است .... من به آقای هاشمی فرزند برومند اسلام تبریک می گویم که در راه هدف تا نزدیک شهادت پیش رفته و سلامت و ادامه خدمت به ایشان را از خدای تعالی خواستارم. و یا مقام معظم رهبری در تعبیر دیگری در 12 مرداد 1372 او را مردی بزرگ و از صادقین اول انقلاب و از حواریین و انصار دیرین امام راحل، عالمی متفکر، سیاستمداری هوشمند، فقیهی زمان شناس، مجاهدی خستگی نشناس، برادری مهربان برای ضعیفان و مدیری کاردان برای کشور دانست.
این مبارز زندان دیده همنشین با رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و تکیه گاه محکم برای رهبری و انقلاب اسلامی که در بسیاری از مقاطع مورد آزمایش قرار گرفت، و سرافرازانه از این امتحانات موفق و سربلند بیرون آمد و برنامه ها و توطئه های خناسان و افراد تفرقه انداز را که با انواع بدعتها در میان جبهه انقلاب بذر نفاق و اختلاف را می پاشیدند نقشه برآب کرد، اما در این بین چه بسا افرادی که پایشان در این آزمایشات لغزید.

قطعاً باقیات و صالحات مبارزات، فعالیت ها و خدمات آن مرد بزرگ روزهای سخت انقلاب نزد خدای متعال محفوظ است. چرا که عالم هستی محضر خدای متعال است و ترازوی سنجش عمل درقیامت آنقدر ظریف است که حتی کوچکترین اعمال انسانی را وضع می کند. دل به خدا بستن و ایمان محکم به او پیدا کردن سپس تمام زندگی را به رنگ ایمان در آوردن و در محور آن قرار دادن، چرا که ما انسان ها همگی در این دنیا زارع هستیم و این جهان مزرعه ماست و روز تکامل ما اعتراف به تقصیر و قبول و نقطه ضعف همه ما است تا مورد آمرزش و رحمت الهی قرار گیریم.

اکنون که به تعبیر مقام معظم رهبری این مبارز کهنسال در محضر محاسبه الهی با پرونده ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد و این سرنوشت همه مسئولان جمهوری اسلامی است، بنابراین در این شرایط حساس از تاریخ کشورمان باید با وحدت و یکپارچگی و همدلی و حفظ منافع ملی تحت زعامت رهبری معظم انقلاب توطئه ها و ترفندهای دشمنان را خنثی کنیم.

حقیر نیز غفران و رحمت و عفو الهی را از صمیم قلب برای این مبارز خستگی ناپذیر از خداوند متعال مسئلت داریم و به بازماندگان خصوصاً همسر، فرزندان و برادران و همه دوستداران انقلاب اسلامی تسلیت عرض می کنیم.

دکتر هادی ابراهیمی

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.