دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1395/10/19 10:07 PM
هاشمی رفسنجانی را میتوان شناسنامه انقلاب اسلامی لقب داد/هاشمی، امیرکبیر ثانی ایران
هاشمی رفسنجانی، آموزگار سیاست و یکی از ملازمان و از عاشقان همیشه شفاف ولایت و بطور مشهود عاشق سینه چاک مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای بوده و لحظه ای این عشق را به اختفاء نبرده و از بیان صریح آن دریغ نمی کرد و همواره به دوستی شصت ساله خود با رهبری معظم افتخار می کرد.....

انا لله و انا الیه راجعون
من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و من هم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا
عروج ناگهانی آیه الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری، ایران و بلکه جهان اسلام را در شوکی عمیق فرو برد و فضای عمومی کشور را متأثر از این حادثه تألم انگیز کرد.

فقدان بزرگمرد فقیدی که دوشادوش امام راحل در کنار یاران بزرگی همچون مقام معظم رهبری، امین امام، ستون انقلاب و رکن رکین نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و با صراحت می توان ایشان را شناسنامه انقلاب اسلامی لقب داد، ثلمه ای بزرگ برای ایران اسلامی، جامعه معظم روحانیت، سلسله جلیله مرچعیت و در رأس همه برای خیمه ولایت است.

هاشمی رفسنجانی یادگار لحظه لحظه مبارزات امام و بازمانده از شکنجه های مرگبار رژیم ستمشاهی و انصافاً امیرکبیر ثانی ایران است که برای پیروزی انقلاب اسلامی و تعالی نظام، زحمات و مجاهدات زیادی را متحمل شده و بسیار کارآمد عمل کرده است.

هاشمی رفسنجانی، عصاره فضائل امام راحل و بقیه الشهدای هفتم تیر است، کسی که خود جانباز ترور گروهک ها و یکی از پرچمداران مبارزه با انحرافات سیاسی و عقیدتی است که بارها و بارها بر آن تأکید کرده و صف خود را از آنان جدا می کرد.

استمرار همراهی هاشمی رفسنجانی با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری و تکرار پیاپی میثاق با رهبری، پاسخ مشهود به آنانی بود که می خواستند مواضع منتقدانه ایشان نسبت به طیف خاصی را مخالفت وی با نهاد رهبری جلوه داده و از این نمد، کلاهی برای تفکرات اپورتونیستی و اپوزوسیونی خویش بافته و بتوانند فتنه بزرگتری را استارت بزنند.

اما آیه الله هاشمی رفسنجانی با درایت همیشگی خود مانع چنین فتنه هایی بوده و همواره و در هر فرصتی، رهبری معظم انقلاب اسلامی را تنها و بهترین گزینه و انتخاب بی بدیل برای این جایگاه دانسته و تأکید می کردند که هیچکس دارای چنین لیاقتی نبوده و نیست.

فارغ از ارزیابی هایی که می تواند تعیین کننده نهایی مواضع متخذه باشد، آیه الله هاشمی رفسنجانی، منتقد برخی طیف ها و البته توأم با ملاحظات و مصالح نظام بوده و هرگز زمینه سوءاستفاده از خود را به اهالی فتنه نمی داد و در مجموع ایشان بود که تندروها را متعادل می کرد و تندروها هرگز نتوانستند ایشان را مجاب و یا تحریک به اتخاذ مواضع مورد مطالبه آنها نمایند.

یادم می آید که پس از انتخاب آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان، ایشان ضمن تبریک، این انتخاب و انتخابات داخلی خبرگان را بسیار عادی جلوه داده و نتیجه آن را هم خوب توصیف کردند و این نشان می دهد که ایشان، دغدغه بزرگتری بنام نظام و ولایت داشتند که طی آن هیچکس نباید با طرح شعارهای دشمن پسند و خارج از نظام، راهی را برود که روح ایشان را بیازارد.

کسی تردید ندارد که هاشمی رفسنجانی، آموزگار سیاست و یکی از ملازمان و از عاشقان همیشه شفاف ولایت و بطور مشهود عاشق سینه چاک مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای بوده و لحظه ای این عشق را به اختفاء نبرده و از بیان صریح آن دریغ نمی کرد و همواره به دوستی شصت ساله خود با رهبری معظم افتخار می کرد.
آنچه که مهم است این است که مراسم و مجالس منتسب به آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان شخص دوم مملکت، باید همسنگ شخصیت ایشان و هموزن نقش ایشان و همراستای مواضع حمایتی ایشان از غالب سیاست های نظام، طراحی و برگزار شود و ما باید بطور جدی مانع از نفوذ سیاسی و فرهنگی غرب و ضدانقلاب به مراسم این افتخار بزرگ انقلاب شویم.
بزرگترین خروجی مراسم مربوط به آیت الله هاشمی رفسنجانی، باید وحدت همه طیف ها و جریانات سیاسی خودی و درون نظام اعم از موافقان و منتقدان ایشان باشد و هر کس موضعی غیر از این داشته باشد، مطمئن باشد که یقیناً فریب خورده و به خطا رفته است.

یادمان نرود که دشمن مشابه همین فضاسازی ها را برای درگذشت غم انگیز مرحوم حاج احمدآقا یادگار امام راحل ایجاد کرده بود، اما با بیداری ها و بصیرت سیاسی آحاد مردم و خواص و مخصوصاً مقام معظم رهبری و خانواده امام راحل و آن مرحوم، این توطئه در نطفه خفه شد و پیش تر از آن نیز در زمان امام راحل، دشمن در فوت آیت الله مجاهد طالقانی عزیز همین فضای مسموم را طراحی کرده بود که الحمدالله آن هم با بیداری مردم و درایت امام راحل به جایی نرسید و آن توطئه خنثی شد!

به هر حال بصیرت سیاسی ایجاب می کند که ما مواظب باشیم تا بدخواهان نظام، با استفاده از فضاسازی های خارجی و داخلی، زمینه های بهره برداری جریانات خاص را فراهم نیاورده و با توجه به نزدیک بودن انتخابات و روزهای آغازین جابجایی قدرت در امریکا، از مراسم منتسب به عاشق ولایت، خروجی دیگری را طراحی نکنند که طی آن نظام به زحمت افتاده و اقتدار امروز نظام را خدشه دار کرده و دشمن را بار دیگر امیدوار سازند تا سخن های سال 88 را نشخوار کند!

در این رابطه عملکرد خانواده و حلقه های نزدیک حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و البته عملکرد نهادها و از جمله رسانه ملی بسیار تعیین کننده بوده و همه باید مواظب باشیم که مستقیماً و یا غیرمستقیم، دلسوزانه و یا با ذهنیت منفی جدول دشمن را پر نکنیم.

صادقعلی رنجبر- عضو هیات علمی دانشگاه

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.