دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1395/10/14 11:31 PM
نقد و نظارت مردمی، به معنای مخالفت نیست
همگان می دانند این نیات و افکار عجیب که یکی به بسته شدن باب نقد و نظارت و سیاست ورزی و دور کردن مردم از مشارکت در اداره و سرنوشت شهر انجامیده و آن دیگری ره آموز خشونت طلبی، آشوب و اقتدارگرایی است، هیج نسبتی با اندیشه ی نماینده مقام معظم رهبری و شخص آن جناب ندارد؛ بر آن است....
پس انتشار خبر تشکیل لویی جرگه در ساری توسط برخی فعالان سیاسی و اجتماعی، دکتر مجتبی زارعی نامه ای را به حضور نماینده ولی فیقه در مازندران نوشت.

به گزارش بصیرآنلاین، متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور حضرت آیت الله طبرسی
نماینده ی گرامی ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری

با سلام و احترام؛ اقدام خیرخواهانه ی حضرت عالی در تشکیل جلسه ای هم اندیشانه برای رشد مرکز استان موجب خوشحالی دوستداران پیشرفت و آبادانی شهر شد.

اگرچه بر طریق سیره ی امام خامنه ای مدظله العالی متواضعانه عرض می کنم چنانچه  مسوول اجرایی این هم اندیشی با شرح صدر بیشتری که مخصوص جایگاه پدر معنوی استان است، جلسه را با حضور تمامی سلایق فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، نخبگانی و زیست محیطی، مرکب می نمود، قهرا با خیر و برکت مضاعفی روبرو بود.

مع الاسف پس از تشکیل این جلسه، که با نادیده انگاشتن بخش اعظمی از خلاقان، کارآفرینان و مهندسان جوان و انقلابی دوستدار شهر توأم بود، برخی فعالان سیاسی یک جناح خاص حاضر در جلسه، از آن به سازمان لویی جرگه ایی شهر یاد کرده که پس از این مدیران و مردم باید از سیاست های آن اطاعت کنند! و حتی یکی از سایت ها در تحلیل این لویی جرگه ی ادعایی شهر، پا را فراتر گذارده و در تحلیلی خشونت طلبانه و ساختارشکن که ادبیات اش، از ادبیات چریکی و ملیشیایی هیج کم نداشت، برای ترمیم بحران روحی این روزهای خود بر آن شد که از این به بعد هرکس از این لویی جرگه ی ادعایی گوش نکند، مخالف نماینده ی ولی فقیه است و حتی در گزاره ای شگفت آور که برای آگاهان سیاسی جالب توجه خواهد بود، گفت لویی جرگه ی ساری بناست زمینه ی ورود ساری به جهان دموکراتیک را در کشورهای جهان سومی نظیر ایران با افکار شبه ناسیونالیستی فراهم کند!؟
حضرت آیت الله!

همگان می دانند این نیات و افکار عجیب که یکی به بسته شدن باب نقد و نظارت و سیاست ورزی و دور کردن مردم از مشارکت در اداره و سرنوشت شهر انجامیده و آن دیگری ره آموز خشونت طلبی، آشوب و اقتدارگرایی است، هیج نسبتی با اندیشه ی نماینده مقام معظم رهبری و شخص آن جناب ندارد؛ بر آن است تا چنین نمایاند که نقد و نظارت مردمی بر شهردار پر اشتباه( که درهمین آخرین فقره بخاطر آنچه حضرت عالی خلاف شرع شمردید، عذرخواه مردمان گردید)؛ مخالفت با نماینده ی ولی فقیه است و حتی حکم کرده اند که فرماندار مرکز استان پس از این باید از این جمع تبعیت کند.

این در حالی است که مردم خواستار اجرای قانون و مراقبت او درضرورت تمکین شهردار به ضوابط اجرایی کمیته ی انطباق مستقر در فرمانداری اند؛ گو اینکه اگر فرماندار بجای قانون از لویی جرگه اطاعت کند، قانون اساسی و قوانین موضوعه ی جمهوری اسلامی را که خون بهای شهیدان است، زیر پا خواهد گذارد.

مع الاسف گردانندگان یک محفل رسانه ای تلاش می کنند، اقدام شایسته و هم فکری حضرت عالی با جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی شهر را مصادره به مطلوب نموده و آن را به تابلوی حمله به بسیاری از دیگر خادمان و خوش نامان شهر که جزو ثابت بسط اندیشه قانون گرایی و نظارت گستری مرکز استان اند، تقلیل داده که صد البته، ضمن این که با نیت خیرخواهانه ی معظم له، مباینت دارد، کمترین اثری برای خلل در اراده ی پولادین و مردمگرایانه ی جبهه ی مردمی ساری نخواهد داشت، چون جبهه ی مردمی مرکز استان اکنون در اوج پختگی و تحلیل قرار دارد.

از این رو متواضعانه پیشنهاد می نماید برای اینکه سیاست تحلیلی برخی بنگاههای خبری - قبیله ای و آموزگاران آنها، وجود محترم حضرت مستطاب عالی و اقدام خیرخواهانه ی معظم له را، دستمایه ی روحیه ی سیاست ورزی غیرمصلحانه و نیز خشونت طلبانه خود قرار ندهند، رهنمود لازم را مبذول فرمایید، زیرا آنها نمی دانند یا خویش را به تجاهل می زنند که کوفتن بر طبل جنگ شهرها و حرف های زشت و ساختارشکنی، همانند ساری بمثابه ی رحم اجاره ای مدیران دیگر شهر ها!؟ و نیز بیان غیریت سازی های کودکانه نظایر میاندرودی ها، فرح آبادی ها و کیاسری ها، سوچلمایی ها، کیاپی ها و.....چه آثار زیانباری از حیث فرهنگی، اجتماعی و امنیتی و..... دارد!

در خاتمه فرصت نگارش این نامه ی عمومی به معظم له را غنیمت شمرده و از حضور گرامی و دغدغه مند شما برای شهر استفاده نموده و درخواستی متواضعانه را با بهره مندی از تجارب و زیسته ی انسان معاصر در حکمرانی شایسته و تکریم زیست محیطی و نیز با تأسی از فرازهایی از کتاب شریف مفاتیح الحیاه حضرت آیت الله الظمی جوادی آملی حفظه الله در تأمین و حفظ فضای سبز در شهرها که موید توجه فقه مبین به حقوق شهروندی است مطرح می نمایم و آن این که به نمایندگی از مردم دستور فرمایید، ۹ هکتار از اراضی آزاد شده پادگان ارتش در مرکز شهر، به باغستانی بزرگ از نارنج و درختان پر نقش و نگار جنگل های مازندران و نیز درختچه ها ی پر آوازه ی این دیار تبدیل شده تا  این آرزوی زیست محیطی مردم مظلوم ساری، با بی تدبیری شهرداری به مکانی برای سر برآوردن برج و باروهای مرتفع و نیز به محلی محصور و پر زحمت برای مردمان زیباپسند و طالب نشاط  منجر نگردد.

با تشکر و پوزش از تصدیع مجتبی زارعی

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.