تاریخ :1398/12/07 8:32 AM
روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است
رئیس‌جمهور گفت: گزارشی که وزیر بهداشت داد حاکی از حرکت به سمت کنترل ویروس کروناست، مردم نباید نگران باشند.

حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است/ صدا و سیما مرجع اصلی خبرهای مربوط به کرونا استبه گزارش بصیرآنلاین، حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا اظهار کرد: باید از همه پرسنل بهداشتی و درمانی تشکر کنیم.

 رئیس‌جمهور تصریح کرد: خوشبختانه گزارش وزیر بهداشت امیدوارکننده است و  حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است.

حجت‌الاسلام‌ روحانی بیان کرد: امکانات بهداشتی، پرسنل متخصص و دلسوز ما جزو بخش‌های نمونه کشوری است. بخش بهداشت جزو بخش‌هایی است که همه مردم می‌توانند به طور کامل به آن‌ها اعتماد کنند و در همه مقاطع فعال بودند و در چند ماه پیش هم که ویروس آنفولانزا نوع بی جامعه ما را تهدید می‌کرد به خوبی تلاش کردند و کنترل کردند.

او گفت: مردم نباید نگران باشند ضمن اینکه باید همکاری لازم را کنند، از طرفی مراجعه کننده‌ها به شدت کاهش یافته و از سوی دیگر افرادی که تست‌شان مثبت بوده و مراحل درمانشان را گذرانده‌اند و مرخص شده‌اند، افزایش یافته است.

حجت‌الاسلام‌ روحانی تأکید کرد: در موضوع ویروس کرونا و اخبار و اطلاعات مربوط به آن، مرجع فقط صدا و سیما است.

 رئیس‌جمهور افزود: متاسفانه در فضای مجازی و رسانه‌های معاند حرف‌های عجیب و غریب گفته می‌شود که مردم نباید به آن توجه کنند و از طرفی مسئولان فضای مجازی باید در این زمینه به خوبی مسئولیت خود را انجام دهند.

حجت‌الاسلام‌ روحانی گفت: کار و فعالیت در کشور باید به صورت آنچه در ماه‌ها و هفته‌های گذشته بوده ادامه پیدا کند، منتهی هرکجا جمعیت و اجتماعی است همه مراقبت‌های لازم پزشکی را باید انجام دهیم. همه باید به تمام مراقبت‌های بهداشتی که توصیه می‌شود، عمل کنند.

او بیان کرد: مدارس، دبیرستان، دانشگاه و کارگاه‌ها همه باید دقت کنند، مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را انجام بدهند، اما همه باید کار و فعالیت کنیم و این یکی از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان ما است که با هراس‌افکنی زیاد در جامعه، کشور را به تعطیلی بکشانند. همه باید مشغول کار خودمان باشیم و فعالیت کنیم. همه باید مراقب باشیم، همچنین همه باید اگر موردی را دیدیم و یا شکی کردیم، فرد مشکوکی بود وی را به بیمارستان ببریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: بیمارستان‌های ما مجهز هستند و در این جلسه هم نیرو‌های مسلح قول دادند که از همه امکانات خود در این زمینه استفاده کنند، حتی اگر وزارت بهداشت و درمان نیازی به پرسنل بیشتر داشته باشد به خاطر خستگی شبانه روزی که کار می‌کنند، در این جهت آماده هستند.

او با اشاره به این موضوع که اگر تخت بیمارستانی مورد نیاز باشد نیرو‌های مسلح ما در این خصوص هم آماده هستند، گفت: اگر در یک جایی بیمارستان صحرایی فوری مورد نیاز باشد، این نیرو‌ها کاملا آماده هستند؛ بنابراین نیرو‌های مسلح به طور کامل در کنار این ستاد ملی و در کنار وزارتخانه هستند برای اینکه مشکلی برای درمان مردم پیش نیاید.

حجت‌الاسلام‌ روحانی تأکید کرد: اگر دستوراتی را ستاد پیشگیری و مبارزه امروز تصمیم گرفت و ابلاغ شد آن تصمیم به عنوان یک امر لازم باید همه تلقی کنند و از لحاظ شرعی، چون مصوبه شورای عالی امنیت ملی است و رهبر معظم انقلاب تأیید کردند و گفتند باید همه اطاعت کنند، بنابراین همه باید به عنوان یک امر لازم و ضروری مورد مراقبت قرار دهند.

رئیس جمهور گفت: هر جایی که ستاد از شنبه لازم دید اگر مدرسه، دبیرستان، دانشگاهی و محل اجتماعی یا مورد خاصی را تشخیص داد خودش اعلام می‌کند، بنابر این از روز شنبه همه روال‌ها با صورت عادی خواهد بود اگر مورد خاص و شرایط ویژه را ستاد ملی به آنها اعلام می‌کند و اجتهاد در برابر این مورد خاص نباید داشته باشیم، همه موظف هستند از ستاد اطاعت کنند.

انتهای پیام/