تاریخ :1398/10/23 9:18 AM
ادامه امدادرسانی به سیل زدگان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با تداوم بارندگی‌ها کار امدادرسانی در مناطق آسیب دیده همچنان ادامه دارد.

امدادرسانی به ۱۱۷۳ نفر آسیب دیده از سیل سیستان وبلوچستان /۲۷ روستا درگیر سیلابمدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان،گفت: براساس اعلام ستاد مدیریت بحران و هشدار هواشناسی، تمامی کارمندان ، امدادگران و نجاتگران و دستگاه‌های خودرویی و امداد و نجات شعب تا خروج سامانه از استان به حالت آماده باش در آمده اند و تمامی مرخصی‌های کارمندان لغو  شده است.

رسول راشکی تصریح کرد: آمادگی لازم برای حضور و خدمات رسانی به آسیب دیدگان حوادث در بخش‌های مختلف این جمعیت با بهره گیری از تجهیزات سبک، نیمه سنگین و سنگین امداد و نجات، بالگرد و خودرو‌های سبک و سنگین وجود دارد.

او با اشاره به بارش‌ها و حوادث ناشی از سیلاب دو روز گذشته، افزود: در این بارش‌ها از ۲۰ لغایت ۲۱ دی ماه ۱۳ شهرستان و ۲۷ روستا در استان درگیر سیلاب شدند.

راشکی اضافه کرد: در مناطق گرفتار در سیلاب، ۲۸۵ خانوار شامل ۱۱۷۳ نفر دچار آسیب شده بودند که در این راستا تعداد ۸۰ خانوار به تعداد ۳۳۵ نفر در چادر‌های امدادی و مناطق امن اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۸۰ دستگاه چادر امدادی، ۱۴۲ تخته موکت، ۲۷۳ تخته پتو و ۱۶۷۷ کیلو نایلون سنگری در بین خانواده‌ها توزیع شده است. همچنین ۴۶۴ قوطی کنسروجات مختلف ۱۹ بسته غذایی، حبوبات، چای، قند و شکر، روغن والور و فانوس از جمله اقلام توزیع شده در بین آسیب دیدگان می‌باشد.

راشکی گفت: ۳۵۷ نفر نجاتگر به همراه ۵۰ نیروی کادر در قالب ۷۷ تیم عملیاتی کار امداد رسانی به آسیب دیدگان را بر عهده دارند.

با توجه به تداوم بارندگی‌ها کار امدادرسانی در مناطق آسیب دیده همچنان ادامه دارد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های‌پزشکی زاهدان از وقوع سه حادثه ریزش آوار در سه روستای سراوان و کشته شدن دختر بچه پنج ساله خبر داد.

ادامه امدادرسانی به سیل زدگان در سیستان وبلوچستان/ ۲۷ روستا همچنان درگیر سیلاب/قطع ارتباط راه و مخابرات در شهرستان قصرقند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۱۵۵ نفر آسیب دیده از بارندگی های ۲۰ لغایت ۲۲ دی ماه به کمک نجاتگران جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شدند.

امدادرسانی به بیش از ۲ هزارنفر آسیب دیده از سیل

فرماندار چابهار گفت:راه ترانزیتی چابهار- سرباز از روز گذشته تاکنون با گذشت بیش از ۴۰ ساعت همچنان بسته است.

راه ترانزیتی چابهار- سرباز همچنان بسته است

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان ازآماده باش کامل آتش نشانان در روز‌های بارانی شهر زاهدان خبر داد.

روز‌های بارانی شهر زاهدان

در پی انتشار فیلمی از ریزش سقف در بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک رئیس بیمارستان شهرستان در راستای تنویر افکار عمومی جوابیه صادر کرد.

کد ویدیو

ریزش قسمتی از سقف بخش ccu بیمارستان سید الشهداء شهرستان زهک بر اثر بارش باران

فرماندار دلگان گفت: حجم خسارت به زیرساخت‌ها، اموال، کشاورزی و دام مردم در مناطق مختلف این شهرستان بسیار بالاست.

خسارت ناشی از سیل در سیستان و بلوچستان

مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان با اشاره به وقوع سیلاب در این استان گفت: برق ۱۲۰ روستا در جنوب استان قطع شده است.

قطع برق در سیستان و بلوچستان

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: جسد فرد غرق شده در رودخانه سرباز توسط جمعیت هلال احمر پیدا شد.

کشف جسد در چابهار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: تیم‌های بحران دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به مناطق سیل زده زراباد کنارک و دشتیاری چابهار اعزام شدند.

مناطق سیل زده و بلوچستان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی ۱۲۵ روستای حاشیه تفتان و میرچاوه از شامگاه ۲۱ دی ماه تا کنون بر اثر طغیان رودخانه هاو بارش برف مسدود است.

مسدود شدن راه ارتباطی ۱۲۵ روستای

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: پنج تن ازمفقودین اهالی روستای رادو از توابع بخش دشتیاری شهرستان چابهار پیدا شدند.

پیدا شدن مفقودین اهالی روستایی در چابهار

با توجه به تداوم بارندگی‌ها و آبگرفتگی معابر، بنا بر تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستان و مناطق ذیل، تمامی مقاطع در دو نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه ۲۳ دی ماه تعطیل است.

فرماندار قصرقند گفت: در حال حاضر ۴۰ روستای این شهرستان در محاصره آب قرار دارند و هیچ ارتباطی با دیگر مناطق ندارند.

مخاصره 40 روستا در قصر قند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:با اعزام ۴ بالگرد به مناطق سیل زده این استان به زودی به مردم امدادرسانی خواهد شد.

اعزام ۴ فروند بالگرد به مناطق سیل زده

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های بارانسنجی از ۱۵ ایستگاه بارانسنجی استان بیش از ۱۰۰ میلی متر باران گزارش شده که معادل بارش‌های یک سال زراعی استان در بلندمدت است.

پایان سیل و باران در سیستان وبلوچستان

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های ۲ روز گذشته در این استان بیشترین خسارت را به بخش‌های زیربنایی و کشاورزی منطقه وارد کرده است.

خسارت های وارد شده به زیر ساخت ها

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶ مسیر در جنوب این استان بر اثر طغیان رودخانه‌های محلی از عصر روز جمعه همچنان بسته است و امدادرسانی به سیل زدگان با قوت ادامه دارد.

مسیرهای مسدود شده در سیستان و بلوچستان

فرماندار قصرقند گفت:راه‌های مواصلاتی و مخابراتی شهرستان قصرقند، قطع شده است.

ادامه امدادرسانی به سیل زدگان در سیستان وبلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۱۷۳ نفر آسیب دیده سیلاب ۲ روز اخیر در استان توسط نیرو‌های این جمعیت امدادرسانی شدند.

امدادرسانی به سیل زدگان در سیستان وبلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: محور فرعی سه راهی ملندی – میرجاوه که براثر بارش شدید و آبگرفتگی بسته شده بود صبح امروز یکشنبه بازگشایی شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: ۶ روستا در شهرستان کنارک به تعداد ۲۴۵ خانوار تخلیه و به مناطق امن منتقل شدند.

تخلیه ۶ روستا در سیل جنوب سیستان وبلوچستان

کد ویدیو
اعزام نیروهای امدادی تخصصی منطقه سوم نبوت نداجا برای امداد رسانی به مردم بخش زرآباد کنارک

انتهای پیام/گ