تاریخ :1398/10/17 1:15 PM
پمپئو دست به دامان عربستان شد
در پی اقدام تروریستی اخیر آمریکا و تهدید ایران برای گرفتن انتقام سخت، وزیر خارجه آمریکا در توئیتر دست به دامان عربستان شد و روابط ریاض_واشنگتن را برای مقابله با ایران بااهمیت خواند.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از روزنامه جرزالم پست، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان در واشنگتن دیدار کرد.

وزیر خارجه آمریکا در پیامی که در توئیتر خود در خصوص این دیدار منتشر کرد، نوشت: با معاون وزیر دفاع عربستان درباره اقدامات دفاعی برای حفاظت از نیرو‌های آمریکا در خارج بحث و گفت‌وگو داشتیم. روابط آمریکا- واشنگتن برای مقابله با رفتار‌های «بی‌ثبات کننده ایران» و ایجاد ثبات در خاورمیانه بسیار مهم است.

معاون وزیر دفاع عربستان نیز با اشاره به تحولات اخیر در منطقه اعلام کرد با پمپئو در خصوص ثبات منطقه‌ای گفت‌وگو داشته است. خالد بن سلمان در صفحه توئیتر خود نوشت: ما درباره تحولات اخیر در منطقه و تلاش‌ها برای حفظ صلح و ثبات منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو کردیم.

بامداد روز جمعه آمریکا در اقدامی تروریستی خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران را هدف حمله موشکی قرار داد و او و همراهانش را به شهادت رساند.

در پی این اقدام تروریستی، ایران اعلام کرد انتقام سختی در انتظار عاملان ترور سردار سلیمانی است. در پی این حادثه موجی از ترس و نگرانی در میان آمریکا و متحدان منطقه‌ای و اروپایی آن به وجود آمده است.

انتهای پیام/