تاریخ :1398/10/15 9:05 AM
دو خبر از دانشگاه صنعتی اصفهان
هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان در محکومیت ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد سلیمانی بیانیه ای صادر کرد.

بسمه تعالی

منَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که برسر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستادند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود  ندادند.

شهادت سردار سرافراز اسلام، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، که عمر پربرکت خود را در راه دفاع از مظلومان و امنیت ایران و دیگرکشورهای اسلامی گذراند، موجی از اندوه همراه با خشم از این اقدام غیرانسانی و مغایر با اصول انسانی و قواعد بین المللی دولت تروریسم امریکا را به همراه داشت.

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان در کنار ملت بزرگ ایران، در این مصیبت بزرگ داغدار هستند و هرگز رشادت‌ها و فداکاری‌های این اسطوره و الگوی بی بدیل شجاعت، صلابت و مقاومت را فراموش نخواهند کرد.

سنت خداوند بزرگ نشان می دهد که خون پاک شهدایی چون شهید سلیمانی، الهام بخش جوانان این مرز و بوم و محرّک قلوب ایشان در راستای حرکت در مسیر اعتلای ایران اسلامی و مبارزه با استکبار خواهد بود.

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن ابراز همدردی با ملت غیور ایران و تعهد نسبت به اهداف بلند جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی درجهت سرافرازی میهن اسلامی دریغ نخواهند داشت و به وعده الهی که آینده از پرهیزکاران خواهد بود ایمان دارند.

هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان


بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه صنعتی اصفهان


دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه صنعتی اصفهان صبح امروز14 دی ماه در یک اجتماع خودجوش در مسجد فاطمه الزهرا(س) این دانشگاه، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، این اقدام غیرانسانی دولت تروریست امریکا را محکوم کردند.

در این مراسم که از ساعت 11 صبح امروز از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، هیئت رئیسه دانشگاه و تشکل ها، کانون ها و مجموعه های دانشجویی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلین رهبر عضو هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان به ایراد سخن پرداخت.

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر نیز با سرویس های درنظر گرفته شده به سمت محل تجمع مردم اصفهان واقع در میدان امام(ره) حرکت کردند.