تاریخ :1398/03/13 8:52 AM
مسلمان شدن یک «جوان اروپایی»
مسئول دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: یک جوان قبرسی با حضور در دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران، و گفتن شهادتین، مسلمان شد و نام محمد را برای خود برگزید.
آیت الله سید باقر آیت میردامادی در گفت و گویی با بیان اینکه تاکنون چندین مسیحی با حضور در دفتر آیت ‌الله العظمی نوری همدانی در تهران (خیابان ری، مسجد و  حسینیه همدانی ها) و گفتن شهادتین، مسلمان شدند، یادآور شد: همچنین طی حدود 14 سال از فعالیت این دفتر تعدادی از برادران و خواهران اهل سنت نیز با حضور در دفتر حضرت آیت ‌الله العظمی نوری همدانی، مستبصر (شیعه) شدند.

مسئول دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران افزود: مارینوس ماریتو، جوان تبعه کشور قبرس که متولد هشتم می 1970 میلادی است، امروز (شنبه، 11 خردادماه) با حضور در دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران، و گفتن شهادتین، مسلمان شد.

این استاد اخلاق حوزه علمیه اضافه کرد: مارینوس ماریتو در جریان مسلمان شدنش به ما گفت که «با مطالعه و بررسی بسیار، تشرف به دین اسلام را پذیرفته است و اسلام را دین صلح، مهربانی و عطوفت یافته است.»

آیت الله آیت میردامادی گفت: یکی از سنت های دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران در جریان مسلمان شدن یا شیعه شدن افراد، تقدیم کتاب های آموزنده و مفید به آنان است و امروز نیز جلد از کتاب های حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی از مراجع تقلید و همچنین کتاب های اربعین میردامادی و تاریخ چهارده معصوم(ع) تالیف آیت الله سید باقر آیت میردامادی (مسئول دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران) به آقای مارینوس ماریتو تقدیم شد.

این فقیه بزرگوار با بیان اینکه دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران به هر یک از افراد تازه مسلمان شده یا مستبصر، تغییر اسم را پیشنهاد می کنیم، افزود: آقای ماریتو که خود را شیفته سبک زندگی پیامبر اسلام معرفی کرد به همین دلیل نام «محمد» را برای خود برگزید.

 یادآور می شود، دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی در تهران، یکی از فعال ترین دفاتر مراجع معظم تقلید در سطح کشور است و همه روزه میزبان گروه های مختلف مردم از قومیت ها، نژاد و ادیان و مذاهب مختلف می باشد، ضمن اینکه  طی روزهای شنبه تا چهارشنبه، از 8 صبح تا 12 شب پاسخگویی مردم است. علاقمندان برای طرح سوالات دینی و شرعی خود می توانند با شماره های 02133542533 و 02133513380 و 02133705172 تماس بگیرند.