تاریخ :1398/03/01 8:47 AM
توضیحات وزیر علوم درباره وضعیت استاد ایرانی دستگیر شده در آمریکا
غلامی درباره روند بررسی وضعیت استاد دانشگاه تربیت مدرس که در کشور آمریکا دستگیر شده است توضیحاتی داد.

منصورمنصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره دستگیری استاد دانشگاه تربیت مدرس توسط دولت آمریکا و زندانی شدن وی اظهار کرد: متاسفانه یکی از اساتید برجسته دانشگاهی ما توسط دولت آمریکا و در زندان‌های این کشور دستگیر شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به پیگیری‌ها برای رسیدگی به وضعیت این استاد گفت: به دلیل آنکه این موضوع در خارج از مرز‌های ایران و در کشوری دیگر رخ داده وزارت امورخارجه وارد عمل شده و در حال پیگیری موضوع است.

وی ادامه داد: ایران و دولت آمریکا با یکدیگر ارتباطات سیاسی ندارند و همین موضوع سبب شده تا کار کمی سخت پیش برود.

دستگیری نخبگان ایرانی برنامه ریزی شده است

غلامی ضمن اشاره به تعیین وکیل برای این استاد ایرانی اظهار کرد: جهت تعیین وکیل برای این استاد دستگیر شده با مشکل مواجه شده‌ایم و تاکنون وزارت امور خارجه موفق به تعیین وکیل برای این استاد نشده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که دولت آمریکا برای دستگیری نخبگان ایرانی برنامه دارد اظهار کرد: دولت آمریکا به عمد اساتید برجسته و نخبگان علمی ایران را دستگیر می‌کند و به نظر نمی‌رسد این موضوع بدون برنامه‌ریزی و اتفاقی رخ داده باشد.

وی با اشاره به همکاری‌ها برای پیگیری موضوع گفت: دانشگاه تربیت مدرس در حال پیگیری موضوع از طریق خانواده این استاد برجسته است و البته گزارش نهایی باید از سوی وزارت امور خارجه منتشر شود.

انتهای پیام/