تاریخ :1397/07/17 7:58 AM
خواب دشمنان باز هم تعبیر نشد/بازار آرام است
با وجود تلاش یک هفته ای جریانات خارج از کشور برای تحریک بازاریان به منظور اعتصاب و برگزاری تجمعات،بازهم خواب آنها تعبیر نشد و کسبه در حال فعالیت روزمره خود در بازار هستند.

به گزارش بصیرآنلاین، هنوز دست هایی از فراسوی ایران برای بر هم زدن امنیت ملی و گسترش تجمعات ساختگی در تلاشند تا بتوانند با انواع و اقسام پیام های تبلیغاتی، آرامش روانی حاکم بر بازار را از بین ببرند.
 
 این رسانه های معاند در تلاشند تا با فیلم و عکس های تقلبی و ساختگی  از اعتراضات میدانی مردم و کسبه بازار ها خبر بدهند.جالب توجه است که برخی  کسبه در سرتاسر کشور از شماره های ناشناس پیامک هایی را تحت عنوان اعتصاب و برگزاری تجمعات در 16 مهرماه  دریافت کرده اند.اما مشاهدات میدانی خبرنگار ما نشان می دهد که بر خلاف تلاش های چند روزه این افراد، تا این ساعت از روزِ به لحاظ موعد آنها ،بازار هنوز در آرامش کامل بسر می برد.
 
تلاش یک هفته ای دشمنان برای تحریک کسبه بی نتیجه ماند
قاسم نوده فراهانی، رئیس شورای اصناف، با تکذیب این موضوع بیان کرد: این بیانیه از یک هفته گذشته در حال ارسال به کسبه است اما هیچکدام از اهالی بازار به این موضوعات توجهی ندارند و در حال حاضر بازارهای کشور در ثبات و آرامش کامل به کسب و کار می برد.
 
در ادامه این پرس و جو ها محمد کشتی آرای،  رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران، این مورد را تکذیب کرده و می گوید: بازار در شرایط عادی و خوبی به سر می برد و هیچ اعتصاب و اجتماعی از جانب کسبه اتفاق نیفتاده است.
 
هم چنین رئیس اتحادیه خودروسازان و  نمایشگاه داران ، نیز با اظهار بی اطلاعی از این موضوع جو روانی بازار را آرام و بدون هیچگونه تشویش اعلام کرد.
 
عباس آرگون، عضو اتاق بازرگانی نیز در واکنش به این موضوع ، اظهار کرد:  این مشکلات با گفتمان حل خواهد شد و نباید شرایط را بغرنج نشان داد، باید برای حل این مشکل برنامه خود را ارائه کنیم و ما نیز با این روش به هیچ عنوان موافق نیستیم.باید رفتاری مناسب برای دستیابی به حقوق شهروندی خود داشته باشیم، دولت هم باید به نوعی رفتار کند تا بتواند این عدم آرامش را به ثبات برساند.
 
ناصر ریاحی، عضو اتاق بازرگانی، نیز در واکنش به این موضوع تصریح کرد: فعالان اقتصادی و به تبع بازاریان طبعا با این جو موافق نیستند و اصلا این کار را تایید نمی کنند بلکه معتقدیم باید باهم همکاری داشته باشیم .
 
وی افزود: طبیعی است با گذشت روزها مشکلات افزوده می شود اما اصلا این جریانات راه گشا نیستند.چون فلسفه منافع ملی بالاتر از اولویت صنفی است.
 
طبق اخبار واصله از بازارهای شهرهای مختلف کشور این اتفاق به حقیقت نپیوسته است و پس از گذشت یک هفته از تلاش برای تخریب چهره کسبه و فعالان اقتصادی کشور ،بازهم خواب دشمنان مردم ایران تعبیر نشد.
 
انتهای پیام/