تاریخ :1397/07/16 8:01 AM
نتانیاهو توصیه سردار سلامی را کاملا جدی بگیرد
رأی الیوم با اشاره به اینکه زمان قلدری رژیم صهیونیستی به پایان رسیده است به بنیامین نتانیاهو توصیه کرد نصحیت سردار سلامی را کاملا جدی بگیرد.

رأی الیوم: نتانیاهو توصیه سردار سلامی را کاملا جدی بگیردبه گزارش بصیرآنلاین، سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم با اشاره به اینکه زمان قلدری رژیم صهیونیستی به پایان رسیده است به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم توصیه کرد نصحیت سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را کاملا جدی بگیرد.

عبدالباری عطوان در مقاله‌ای در روزنامه رأی الیوم نوشت: سردار سلامی روز جمعه گذشته در گردهمایی نیروهای بسیجی ایران در اصفهان به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نصیحت کرد به سرعت شنا کردن در دریای مدیترانه را آموزش ببیند زیرا ممکن است مجبور شود طی روزهای آینده از طریق دریا فرار کند.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان چند ماه قبل یکی از این نصیحت‌ها را کرده بود اما نه به نتانیاهو بلکه همه اسرائیلی ها را نصیحت کرده بود از راه دریا فرار کنند و برای حفظ جانشان به کشورهایی بروند که از آنجا آمده‌اند زیرا اگر موشک‌های حزب‌الله به شهرک‌های اسرائیلی شلیک شوند زمان نخواهند داشت تا جانشان را نجات دهند.

سردار سلامی مجّانی و بطور اتفاقی «نصیحت» نمی کند. وی در جایگاهی قرار دارد که می‌داند چه می‌گوید و سخنانش را با دقت فراوان انتخاب می‌کند و پیام‌هایی برای برخی طرف‌های معین و در زمان مناسب می‌فرستد تا به نتایجی که در نظر دارد برسد بنابراین مسأله فراتر از این است که آن را در چارچوب جنگ روانی منحصر کنیم.

مقامات اسرائیلی در هفته های اخیر بطور تلویحی از جنگ و حمله و مشخصا حمله به لبنان و حزب‌الله حرف می زنند. نتانیاهو این رویکرد را با سخنرانی‌اش در سازمان ملل متحد در اواخر ماه گذشته میلادی کلید زد. وی عکس‌هایی از تأسیسات هسته‌ای سرّی ایران نشان داد که بعدا مشخص شد قالیشویی است. وی عکس‌هایی از سه انبار و کارخانه موشک نشان داد و گفت حزب الله این‌ها را در ضاحیه جنوبی و در نزدیکی فرودگاه بیروت ساخته است و شبکه ده تلویزیون اسرائیل فاش کرد هزاران پیام از طریق واتس آپ به لبنانی ها در بیروت فرستاده شده و در این پیام‌ها از آنها خواسته شده است محتاط و هوشیار باشند زیرا جانشان در خطر است به این دلیل که خانه‌هایشان در نزدیکی این انبارها قرار دارد.

جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان به همراه هیأت شصت و هفت نفره از سفرا و دیپلمات‌ها از جمله سفیر روسیه به دیدن اماکنی رفتند که نتانیاهو مشخص کرده بود و از جمله این مکان‌ها یکی زمین فوتبال و دیگری مدرسه‌ای در نزدیکی سفارت اسپانیا در نزدیکی ضاحیه جنوبی بود تا خودشان از دروغ بودن این ادعاها مطمئن شوند. باسیل گفت این اسرائیل است که جان لبنانی ها را تهدید و در سال‌های اخیر حریم هوایی لبنان را 1417 بار نقض کرده است.

اکنون پرسش این است: اگر نتانیاهو به اطلاعاتش درباره رئاکتورهای سرّی ایران و کارخانه های موشک متعلق به حزب‌الله اطمینان دارد پس چرا آنها را بمباران نمی کند؟

پاسخ این پرسش بطور خلاصه این است که «وحشت» از حزب‌الله و موشک‌هایش سبب شد نتانیاهو قبل از اینکه به جنگنده‌هایش دستور دهد لبنان را بمباران و ضاحیه جنوبی و شهرها و روستاهای جنوب را مثل دفعات قبل ویران کنند، یک میلیون بار فکر می‌کند.

سردار سلامی در این سخنرانی فقط یک جمله گفت «حزب‌الله لبنان متحد ایران می تواند به تنهایی اسرائیل را ویران کند و اسرائیلی ها در حدی نیستند که ما را تهدید کنند. حزب‌الله برای ویران کردن آنها کافی است».

ژنرال‌های بازنشسته اسرائیلی بارها هشدار داده‌اند گنبدهای آهنین اسرائیل نمی توانند با هزار موشک که ممکن است حزب الله یک دفعه به سوی حیفا، یافا، تل آویو و نهاریا پرتاب کند، مقابله کنند و البته نباید عکا، ایلات و دیمونا را از یاد ببریم.

در پایان باید بگوئیم با توجه به موازنه وحشت که حزب الله محقق کرده، قدرت راهبردی موشکی ایران، بهبود وضع ارتش عربی سوریه و باز پس‌گیری کنترل بر بیش از 90 درصد اراضی سوریه و تجربه جنگی که ارتش سوریه کسب کرده است به نتانیاهو توصیه می کنیم توصیه سردار سلامی را کاملا جدی بگیرد. بنابراین این مرد شوخی نمی کند و زمان قلدری اسرائیل رو به پایان است و اگر غیر از این فکر می کند پس شانسش را امتحان کند و آسمان لبنان نیز به رویش باز است ... این گوی و این میدان. هر کس آخر بخندد بسیار می خندد.

انتهای پیام/