تاریخ :1397/04/13 6:58 AM
برنامه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی
پس از پایان رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 روسیه چهره 8 تیم صعود کرده به مرحله بعد مشخص شد.

به گزارش بصیرآنلاین؛ پس از پایان رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 روسیه چهره 8 تیم صعود کرده به مرحله بعد مشخص شد. در این گزارش به بررسی تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی می پردازیم.

اخبار و حواشی داغ مربوط به جام جهانی ۲۰۱۸ را لحظه به لحظه در اینجا (جام جهانی ۲۰۱۸) دنبال کنید.

روسیه:

میزبان جام جهانی پس از آنکه توانست برابر عربستان و مصر پیروز شود در بازی آخر مرحله گروهی مقابل اروگوئه نتیجه را واگذار کرد و با 6 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه A به یک هشتم نهایی صعود کرد و حریف اسپانیا در این مرحله شد. روس ها پس از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه بازی مقابل اسپانیا در ضربات پنالتی 4 بر 3 ماتادورها را شکست دادند و راهی یک چهارم نهایی شدند. روسیه در این مرحله باید به مصاف کرواسی برود.

اروگوئه:

اروگوئه ای ها پس از 3 برد پیاپی مقابل مصر، عربستان و روسیه با 9 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه A پا به مرحله یک هشتم گذاشتند و حریف تیم دوم گروه B یعنی پرتغال شدند. اروگوئه با درخشش کاوانی توانست با نتیجه 2 بر یک از سد یاران رونالدو بگذرد و به مرحله یک چهارم برسد و حریف فرانسه شود.

فرانسه:

2 پیروزی برابر استرالیا و پرو و یک تساوی برابر دانمارک باعث صعود فرانسه به عنوان صدرنشین گروه C شد. خروس ها در مرحله یک هشتم نهایی برابر آرژانتین قرار گرفتند و در یک بازی جذاب و تماشایی یاران لیونل مسی را با نتیجه 4 بر 3 شکست دادند.

کرواسی:

کروات ها در هر 3 بازی مرحله گروهی مقابل نیجریه، آرژانتین و ایسلند پبروز شدند تا با 9 امتیاز کامل به مصاف دانمارک بروند. شاگردان دالیچ  بعد از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه بازی مقابل دانمارک، در  ضربات پنالتی به پیروزی 3 بر 2 رسیدند و حریف روسیه در مرحله یک چهارم نهایی شدند.

برزیل:

برزیل در بازی نخست مقابل سوئیس نمایش چندان دلپذیری نداشت و به تساوی یک بر یک رضایت داد اما 2 برد مقابل کاستاریکا و صربستان باعث شد تا شاگردان تیته با 7 امتیاز به عنوان تیم اول گروه E صعود کنند. برزیلی ها در مرحله یک هشتم نهایی مقابل مکزیک به برتری 2 بر صفر دست یافتند و در مرحله بعد باید با بلژیک دیدار کنند.

سوئد:

سوئدی ها با 2 برد، یک باخت و 6 امتیاز راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند و در این مرحله با پیروزی یک بر صفر برابر سوئیس جواز حضور در بین 8 تیم پایانی را به دست آوردند.

برنامه مسابقات مرحله یک چهارم نهایی +جدول

بلژیک:

صدرنشین گروه G  با 3 پیروزی پیاپی و 9 امتیاز به مرحله یک هشتم نهایی رسید و در مقابل تنها تیم آسیایی صعود کرده به این مرحله یعنی ژاپن قرار گرفت. بلژیکی ها ابتدا با دریافت 2 گل در آستانه حذف قرار گرفتند اما در ادامه با تغییر روند بازی 3 گل را وارد دروازه سامورایی ها کردند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

انگلیس:

سه شیرها که با 2 برد برابر تونس و پاناما صعودشان را قطعی کرده بودند برابر بلژیک با بازیکنان ذخیره به میدان رفتند با یک گل مغلوب شدند. آنها در مرحله یک هشتم نهایی حریف کلمبیا شدند و  پس از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه بازی، در ضربات پنالتی این تیم را شکست دادند تا پس از 12 سال راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی به شرح زیر است : 

اروگوئه - فرانسه (جمعه 15 تیر - 18:30 )

برزیل - بلژیک ( جمعه 15 تیر - 22:30 )

سوئد -انگلیس (شنبه 16 تیر -18:30)

روسیه - کرواسی ( شنبه 16 تیر - 22:30 )